TEKSÖZ CAMİ DONANIMLARI A.Ş.

1991 yılında Veli Teksöz adı ile mobilya üretimi ve ahşap işleme üzerine olan iş hayatımız bu şekilde devam etmekte iken, gelen talepler doğrultusunda iş yoğunluğumuzu cami ahşabı üzerine kaydırdık. Teksöz Cami Donanımları A.Ş. olarak kurumsal olarak tamamen cami ahşapları sektöründe hizmetimize devam etmekteyiz. Gerek yeni yapılan ve gerekse restore yapılan camilerimizin tüm ahşap ürünlerini imal ederek, cami ahşabı konusunda tüm ihtiyaçlara cevap veriyoruz.

Gelişen teknolojik ve hızlı olan cnc router ve el işi ahşap oymacılığıyla uğraşan ustalarımızla İslam tarihini yansıtan figürlerle Osmanlı ve Selçuklu tarzı oyma sanatını uygulayarak, her biri sanat eseri niteliğindeki işlere imza atıyoruz.

Kullanılacak camiye göre Osmanlı ve Selçuklu desenlerini ahşaba işliyoruz. Daha estetik olması nedeniyle genellikle maun sapelli kereste kullanıyoruz. Fakat istek doğrultusunda meşe, ceviz, ireko, limba vb. her türlü kerestede imalat yapıyoruz. Caminin mimarisine ve talebe göre İslam tarihini yansıtan farklı figürleri işleyebiliyoruz. Türkiye’deki camilerin yanı sıra Almanya, Fransa, Sırbistan, Avustralya, Hollanda , Ürdün, Irak, Belçika, Güney Afrika Gine Cumhuriyeti, Suudi Arabistan ve ABD’deki ve tüm dünya da bulunan camilere de üretim yapmaktayız. Yurt dışındaki camileri daha çok genel İslam tarihi motifleriyle süslüyoruz. Türkiye deki camilerde ise Osmanlı ve Selçuklu figürleri tercih ediliyor.

Ahşap imalatımız da gerek desen ve gerekse tasarım konusunda hassasiyetimiz üst düzeyde olup bu konuda (Mimar Sinan olamayız ama) ecdadımızın izinden giderek titiz bir şekilde üretim yapmaktayız.

İşletmemizde yaklaşık 30 kişi çalışmaktadır. Tüm personelimiz kendi branşında tecrübeli olup, işletmemizdeki alet ve edevat olarak, son teknolojik ekipmanlar kullanılmaktadır.

Menü